вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia z drewna ekspresowo się dewastują oraz mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy wdzięk i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot należałoby poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od właściwego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego zależy efekt końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji i dekoracji płotów z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ów rodzaj płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий